Naujienos

Kalėdinėje pasakoje šeimai – tituluočiausi Norvegijos aktoriai

Kalėdinėje pasakoje šeimai – tituluočiausi Norvegijos aktoriai

Filmai vaikams – ne juokas, o rimtas iššūkis. Užtat jį įveikus, laukia pasakiškas apdovanojimas – garantuota žiūrovų meilė. Tituluoti Norvegijos aktoriai, suvaidinę dviejuose sukeistų Kalėdų Senelių filmuose, jau ne juokais vadinami nacionaline norvegų vertybe. Kaip ir populiaraus bei mylimo rašytojo Alfo Prøyseno istorija, kuria ir remiasi norvegų kino kūrėjai.

Tiesioginė transliacija iš jaukios Kalėdų Senelio visatos

Tai visiškai naujas kalėdinis filmas iš šiltos ir jaukios populiaraus norvegų autoriaus visatos. Jis – apie mažą Norvegijos kalnų kaimelį, kurio gyventojai sugebėjo pamiršti Kalėdas. Rašytojas ir dainų autorius Alfas Prøysenas užima ypatingą vietą norvegų širdyse. Jo dainos ir pasakojimai jau laikomi nacionaliniu Norvegijos turtu. Netgi pats Prøysenas daugeliui norvegų tapo Kalėdų ar šeimos sinonimu. Jo pasakojimai vis dar aktualūs ir šiandien, o kino menas padeda tradicinę kalėdinę istoriją perduoti naujoms kartoms suprantama kalba.

J. J. Abrams paaiškino, kodėl filme „Žvaigždžių karai. Skaivokerio iškilimas“ sugrąžino Reno riterius

J. J. Abrams paaiškino, kodėl filme „Žvaigždžių karai. Skaivokerio iškilimas“ sugrąžino Reno riterius

 Režisierius J. J. Abrams atvirai paaiškino savo sprendimą sugrąžinti Reno riterius netrukus kinuose pasirodysiančiame paskutiniame, devintajame Skaivokerio sagos filme „Žvaigždžių karai. Skaivokerio iškilimas“ (orig. „Star Wars: The Rise of Skywalker“), nes jo manymu keturis dešimtmečius trunkančioje „Žvaigždžių karų“ visatoje jie nusipelnė daugiau laiko didžiajame ekrane.

Primename, kad praeityje Reno riteriai buvo paslaptingas elitinių karių ordinas, kuris atstovavo tamsiąją Galios pusę, amžiuje, kai sitai buvo išnykę, o džedajų ordinas – sunaikintas. Jie nepriklausė nei džedajų riteriams, nei sitų lordams, bet buvo laikomi naujos kartos Galios kariais.