Naujienos

Į namus įlėkęs automobilis vos nesugriovė Karinos svajonės pasirodyti filme „Trys riešutėliai Pelenei“

Į namus įlėkęs automobilis vos nesugriovė Karinos svajonės pasirodyti filme „Trys riešutėliai Pelenei“

Juostoje „Trys riešutėliai Pelenei“ suvaidinusi aktorė Karina Ratabylskaitė galėjo tarptautiniame projekte ir nepasirodyti – gimtųjų namų ji neteko likus savaitei iki aktorių atrankos. Tik laimingo atsitikimo dėka ji išvengė nelaimės, nes jos namus suniokojo į miegamąjį įlėkęs automobilis, rašoma „Buvau kine“ pranešime žiniasklaidai.

Visus Lietuvos kinus pasiekė magiška pasaka „Trys riešutėliai Pelenei“. Prieš beveik penkis dešimtmečius originalus čekų kūrinys tuo pačiu pavadinimu sujaudino daug žmonių ir iki šiol išlieka mylima klasika jų širdyse.

Norvegijos kino kūrėjai, kurie ir prikėlė neužmirštamą klasiką naujam gyvenimui, buvo pakerėti Lietuvos vaizdų, todėl dalį juostos nufilmavo Lietuvoje, o kaip pagrindinis filmo plakato akcentas tapo visiems puikiai žinoma ir mylima Trakų pilis.

Lietuvoje nufilmuota naujoji Pelenės pasakos versija

Lietuvoje nufilmuota naujoji Pelenės pasakos versija

Visame pasaulyje puikiai pažįstama Pelenės pasaka kino ir namų ekranuose sukosi ne vieną dešimtmetį, o įvairiausios šios istorijos adaptacijos bei interpretacijos pritaikytos įvairiausiems žiūrovų skoniams. Žinomiausias, be abejo, yra studijos „Disney" klasikinės animacijos kūrinys. Labai gerai žinoma versija, skirta europiečiams, kurią 1973 metais sukūrė čekai. Tai – „Trys riešutėliai Pelenei", tapęs kultiniu šventiniu filmu bei tapęs šeimų tradicijų dalimi.  Metams bėgant aktualumo neprarandanti pasaka sulaukė dar vienos progos atsinaujinti. Šįkart prikelti naujam gyvenimui ją pasiryžo Norvegija. Pelenės istorija pasidengė tyru šiaurietišku sniegu ir, visai nenuostabu, kad šios šalies kūrėjai, ieškodami įkvepiančios aplinkos, nusprendė dalį istorijos nufilmuoti Lietuvoje.

Galingas aktorių kolektyvas Guillermo del Toro filme „Košmarų skersgatvis“

Galingas aktorių kolektyvas Guillermo del Toro filme „Košmarų skersgatvis“

Naujame dramatiškame trileryje „Košmarų skersgatvis“ (angl. „Nightmare Alley“) režisierius, rašytojas ir prodiuseris Guillermo del Toro subūrė aukščiausios klasės aktorius, į kurių sąrašą įeina tokia vardai, kaip Bradley Cooper, Toni Collette, Willem Dafoe, Rooney Mara bei Cate Blanchett.

„Kai vykdai atranką, tu buri orkestrą. Filmai yra simfonija, o kiekvienas aktorius yra tikslus instrumentas. Kiekvienas iš jų įneša dinamikos, todėl tai buvo tikrai nemažas dabar.“ – teigia dukart „Oskaro“ laureatu už ankstesnį savo filmą, romantinę dramą „Vandens forma“ (angl. „The Shape of Water“), tapęs režisierius Guillermo del Toro.

Dėl respiratorių dėvėjimo

Dėl respiratorių dėvėjimo

delfi.lt

.... Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrė A. Bilotienė–Motiejūnienė savo ruožtu paaiškino, kad nurodymas renginiuose dėvėti respiratorius yra reikalingas, nes tokios yra europinės rekomendacijos ir praktika. „Nuo šios dienos (sausio 17 d.) taip pat įsigalioja reikalavimas renginiuose dėvėti nuo 6 metų respiratorius, ne medicinines kaukes.

Tai ir mugės, sporto renginiai, komerciniai, nekomerciniai: teatrai, kino teatrai, koncertai. Tai visiškai negalioja asmeninėms šventėms. (...) Jie yra saugesni, kalbant apie omikron atmainą. Todėl sprendimas yra toks – tik renginiams“, – sakė viceministrė.

Atsiliepimai po S. Loznicos filmo premjeros: “Tai odė mūsų Lietuvos istorijai”

Atsiliepimai po S. Loznicos filmo premjeros: “Tai odė mūsų Lietuvos istorijai”

Po įvykusio režisieriaus Sergejaus Loznicos filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ pristatymo, filmą išvydę premjeros svečiai negailėjo gerų žodžių garsaus režisieriaus naujausiam kūriniui.

„Tai yra epas, odė mūsų Lietuvai, mūsų istorijai, – po premjeros kalbėjo kino režisierė Giedrė Žickytė, - Tikrai didžiulė padėka Sergejui Loznicai už šią dovaną Lietuvai. Tai, ką jis sukūrė – yra nepaprasta.”

Anot filmo premjeroje dalyvavusios LR Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, režisierius S. Loznica labai gražiai papasakojo mūsų istoriją: “Filme pasakojama istorija labai paliečia. Joje daug profesoriaus Vytauto Landsbergio įžvalgų, kurios, man rodos, yra labai svarbios. Ir šiandien, kuomet neapleidžia jausmas, kad istorija yra linkusi kartotis, mes turėtume tas išmoktas pamokas prisiminti.”

Aktorės N. Campell teigimu, naujame siaubo franšizės „Klyksmas“ filme Sidnė Preskot bus daug nuožmesnė ir įnirtingesnė

Aktorės N. Campell teigimu, naujame siaubo franšizės „Klyksmas“ filme Sidnė Preskot bus daug nuožmesnė ir įnirtingesnė

Aktorės Neve Campbell teigimu, 1996-aisiais metais prasidėjusios siaubo franšizės „Klyksmas“ (angl. „Scream“) netrukus kinuose pasirodysiančiame penktajame filme „Klyksmas 5“, Sidnės Preskot personažas bus nuožmesnis ir įnirtingesnis nei bet kada anksčiau. Nors kruviniausios siaubo franšizės kūrėjas Wes Craven mirė 2015-aisiais metais, o 2011-ųjų metų filmas „Klyksmas 4“ buvo laikomas paskutiniu franšizės filmu, pagerbdami daugybę metų trunkančią siaubo istorija siaubo komedijos „Slėpynės“ (angl. „Ready or Not“) kūrėjai, režisieriai Matt Bettinelli-Olpin ir Tyler Gillett, tęsia žudiko su vaiduoklio veido kauke istoriją sukviesdami ankstesniuose filmuose vaidinusias kino žvaigždes.