Naujienos

Istorijos „Ten, kur gieda vėžiai“ sutapimai realiame gyvenime: kodėl autorę nusprendė apklausti pareigūnai?
Nuo rugpjūčio 19 dienos Lietuvos kino teatruose rodomas 70-metės rašytojos Delios Owens literatūrinis debiutas „Ten, kur gieda vėžiai“, tapęs pasauline knygų leidybos sensacija. Viena JAV leidyklų romano tiražą spausdino daugiau kaip 50 kartų, o leidybos teisės parduotos 49 šalyse. Įdomu tai, jog fenomenu tapusios istorijos pasirodymą sekė ir keisti įvykiai realiame gyvenime – romane pasakojama apie nužudymu kaltinamą pagrindinę heroję, o iš tiesų vieno brakonieriaus žūtį tiriantys Zambijos pareigūnai apklausai iškvietė pačią rašytoją D. Owens bei jos dabar jau buvusį vyrą.
1996 m. kovo 30 d. ABC televizijos laidoje „Turning Point“ buvo parodytas dokumentinis filmas apie amerikiečių gamtosaugininkų porą, pavadinimu „Mirtinas žaidimas: Marko ir Delios Owens istorija“. Laidos bendraautorė Diane Sawyer dokumentiką pristatė taip: „Sekdami paskui savo svajonę, jie apkeliavo pusę pasaulio. Tai ideali amerikiečių įsimylėjelių pora. Tačiau jų meilės laukė keistos vietos ir nepaprasti išbandymai“.

Trilerio „Svaiginantis aukštis“ anonsas atskleidžia bauginančią, galvos svaigimą sukeliančią istoriją
Kino studija „Lionsgate“ pristato visiškai naują galvos svaigimą sukeliantį anonsą būsimam laipiojimo trileriui „Svaiginantis aukštis“ (angl. „Fall“), kuriame pagrindinius vaidmenį atlieka netipinės komiksų ekranizacijos „Shazam!“ aktorė Grace Caroline Currey bei „Helovinas“ franšizės aktorė Virginia Gardner. Prie pagrindinės aktorių poros taip pat prisijungia aktoriai Mason Gooding ir Jeffrey Dean Morgan („Vaikštantys numirėliai“).
Režisieriaus Scott Mann įtempto siužeto trileris „Svaiginantis aukštis“ pasakoja apie geriausias drauges ir įspūdžių ieškotojas Bekę (akt. C. Currey) ir Hanter (akt. V. Gardner), kurios bando peržengti savo galimybių ribas kopdamos į atokų, apleistą televizijos bokštą. Tačiau viskas pakrypsta į blogąją pusę, kai jos pasiekia bokšto viršūnę ir įstringa be kelio žemyn.

Vilniuje įvyko „Tvano nebus“ premjera: ant raudonojo kilimo – filmo žvaigždės ir svečiai
Antradienį (08.16)šalies publikai pristatyta dar viena lietuviška juosta – pirmasis Marato Sargsyano vaidybinis ilgametražis filmas „Tvano nebus“. Į asmenine kino režisieriaus patirtimi paremto vizualinio epo, jautriai atskleidžiančio karo nuovargį ir beprasmybę, premjerą susirinko ne tik Lietuvos kino žvaigždės, bet ir daug šiai temai neabejingų svečių.
Marato Sargsyano vaidybinio ilgametražio filmo „Tvano nebus“ pasaulinė premjera įvyko dar 2020-aisiais. Tuomet tarptautiniame Venecijos kino festivalyje filmą įvertino JAV Santa Barbaros, Stambulo, Jerevano, Talino „Juodųjų naktų“, Transilvanijos, Taivano tarptautinių kino festivalių žiūrovai ir kritikai, o dabar atėjo laikas Lietuvos auditorijai. Į „Tvano nebus“ premjeroje rauduonuoju kilimu žengė filmo kūrybinė komanda: režisierius Maratas Sargsyanas su šeima ir pagrindinį vaidmenį sukūręs Valentinas Masalskis. Į renginį atvyko ir aktoriai Vytautas Anužis, Nijolė Narmontaitė su vyru Pauliumi Kovu, Gražina Baikštytė ir kino operatorius Algimantas Mikutėnas, Aistė Diržiūtė su draugu, „Kino pavasario“ įkūrėja Vida Ramaškienė ir festivalio vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška, premjerė Ingrida Šimonytė.

Siaubo filmo „Ne“ žvaigždė Daniel Kaluuya niekada nesijaudina, kad atskleis Jordan Peele filmo scenarijų, nes jie per sudėtingi apibūdinti
Nesitikėkite, kad iš aktoriaus Daniel Kaluuya sužinosite paslapčių apie netrukus kinuose pasirodysiantį režisieriaus Jordan Peele naują siaubo filmą „Ne“ (angl. „Nope“).
Paklaustas savo kolegės aktorės Lil Rel Howery iš ankstesnio režisieriaus J. Peele filmo „Pradink“ (angl. „Get Out“), ar jam sunku neatskleisti jokios informacijos apie filmo scenarijų, D. Kaluuya iškart atsakė: „Ne, tai nėra sunku, nes juos [Jordan Peele filmus] sunku apibūdinti.“
„Ten vyksta tiek daug visko.“ – tęsė Daniel Kaluuya apie sunkumus bandant apibūdinti Jordan Peele filmą keliais sakiniais. „Daugelį atvejų tu tiesiog nenori atskleisti jokių detalių. Filmą reikia patirti. Jo nereikia apibūdinti.“

Jordan Peele siaubo filmo „Ne“ pavadinimo paaiškinimas yra dar geresnis nei teorijos
Naujausias Jordan Peele siaubo filmas yra tiesiog pavadintas „Ne“ (angl. „Nope“), ir, žinoma, šis keistas pavadinimas suteikė vietą daugybei režisieriaus gerbėjų teorijų apie tikrąją jo prasmę. Vienas didžiausių pastarųjų metų siaubo žanro vardų Jordan Peele jau yra nustebinęs kino kritikus ir žiūrovus ankstesnėmis savo istorijomis, kurios ne tik kelia baimę, bet ir yra susijusios su realiomis socialinėmis problemomis, o tai galiausiai padaro juos dar baisesnius.
J. Peele sėkmingai perėjo iš komedijos į siaubo istorijų rašytoją ir režisierių ir, nors iki šiol sukūrė tik tris siaubo filmus, jie buvo tokie sėkmingi, kad naujausio siaubo filmo „Ne“ kino žiūrovai laukia su didžiuliu nekantrumu.

Filme „Tvano nebus“ karo belaisvį suvaidinęs Sigitas Račkys: „Karas manęs nepaleidžia, aš skaičiuoju rusų netektis“
„Dievo nėra. Tikėjimas, kad jis egzistuoja – tik iliuzija. Aš esu bedievis, todėl niekaip negaliu kalbėti apie tai, kad kare Dievu reikia pasikliauti“, – sako aktorius Sigitas Račkys ir tampa visiškai aišku, kodėl tokia įtikinama diskusija apie Dievo buvimą ir nebuvimą atsiradusi režisieriaus Marato Sargsyano vaidybiniame ilgametražiame filme „Tvano nebus“.
Venecijos kino festivalio konkursinėje programoje „Kritikų savaitė“ pristatytas filmas „Tvano nebus“ nuo rugpjūčio 19-osios atkeliauja į Lietuvos kino sales. Filmo kelionę sustabdė pandemija ir karantinas, tačiau šiandien pranašingas, apokaliptinis ir itin poetinis M. Sargsyano kino pasakojimas – kaip niekad aktualus. „Atrodo, kad filmas laukė, laukė ir sulaukė savo laiko“, – tuo neabejoja ir rūsyje sėdintį karo belaisvį suvaidinęs aktorius S. Račkys. Tuo metu, kai filmas buvo filmuojamas, jis pasakoja, niekas ir tikėtis negalėjo, kad karas šitaip priartės, kad bus tiek daug kalbama apie tai, kas rodoma filme – mirtį, nelaisvę, siaubingą propagandą ir karo nuovargį.