Politiniame trileryje „Kubos voratinklis“ vaidinusi Penelope Cruz: svarbiausia buvo pagarba tikrai istorijai ir jos herojams

Politiniame trileryje „Kubos voratinklis“ vaidinusi Penelope Cruz: svarbiausia buvo pagarba tikrai istorijai ir jos herojams

Politiniame trileryje „Kubos voratinklis“ vaidinusi Penelope Cruz: svarbiausia buvo pagarba tikrai istorijai ir jos herojams

Pagal tikrus faktus sukurtas įtempto siužeto trileris „Kubos voratinklis“, kurį jau nuo šio savaitgalio, kovo 6 dienos, galės kino teatruose pamatyti Lietuvos žiūrovai, atsigręžia į istoriją, kuri nutiko prieš tris dešimtmečius. Vieną pagrindinių vaidmenų jame atlikusi Penelope Cruz sako, jog su savo vaidinama heroje prieš filmavimus susitikusi nebuvo, net nebandė to padaryti ir tam buvo priežastis. „Tai istorinė juosta, sukurta su didžiule pagarba jos herojams. Nors viskas atvaizduota pakankamai tiksliai, su režisieriumi Olivier Assayasu nusprendėme, jog čia nėra svarbiausia jos judesiai, kalbėsena, svarbiausia tai, kokį vaidmenį Olga atliko tuometinėje situacijoje. Man svarbiausia – pagarba herojui, o tai kuriant šį trilerį nepamirštama nė vienoje scenoje“, – pasakojo ispanų kino žvaigždė.

Ji teigė mačiusi kelis vaizdo reportažus apie savo vaidinamą heroję, tačiau jų tikslas nebuvo tiksliai atkurti personažo vaizdą. Kur kas svarbiau tai, kas slypi už Olgos psichologinio paveikslo ir veiksmų. Tai, pasak aktorės, visiškai kitas atvejis nei neseniai miniseriale „Gianni Versace nužudymas: amerikietiško nusikaltimo istorija“ (angl. The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story) jos suvaidinta Donatella Versace. Dizainerę puikiai žino visas pasaulis, todėl net ir tam tikros elgsenos detalės, mimikos, turėjo didžiulę reikšmę.

P. Cruz pritaria ir su ja tiek „Kubos voratinklyje“, tiek juostoje apie G. Versace nužudymą drauge vaidinęs Edgaras Ramirezas. Jis sako, jog filmas nėra vaizduojamos tikros istorijos nuotrauka, tai labiau režisieriaus ir aktorių kartu tapytas paveikslas su savomis spalvomis.

„Net ir tie, kurie girdėjo apie pasakojamus įvykius, tikrai nežino tikslaus tų herojų vaizdo, nes ne tai svarbiausia. Tokiu būdu vaidindami turėjome daugiau erdvės aiškiau perteikti svarbiausius to meto įvykius“, – sako E. Ramirezas.

Filmas debiutavo Venecijos kino festivalyje ir sulaukė puikių atsiliepimų. Už miniserijas „Carlos“ Auksinį gaublį gavęs ir kaip geriausias režisierius Kanų kino festivalyje už filmą „Personal Shopper“ apdovanotas O. Assayasas buvo giriamas už sugebėjimą įsigilinti į pasakojamą istoriją ir papasakoti svarbiausius jos aspektus taip įdomiai, kad filmo peržiūra virstų keliomis valandomis įtempto veiksmo kino salėje.

Trileris „Kubos voratinklis“ pasakoja, kaip paprastas Kubos lakūnas Renė Gonzalesas (akt. E. Ramirezas) nedideliu lėktuvėliu atskrenda į Majamį ir pasiprašo politinio prieglobsčio. Tai tampa tikru šoku Havanoje likusiai jo žmonai Olgai (akt. P. Cruz), likusiai vienai su mažamete dukrele. Kol Olgą kamantinėja Kubos saugumiečiai, Renė Majamyje netrunka susipažinti su kitais salos pabėgėliais ir įsitraukia į Kastro režimo priešininkų gretas.

Tačiau netrukus ima aiškėti, kad ne viskas yra taip, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Ar iš tiesų Olga nieko nežino apie savo vyro veiklą? Ar Renė išties tėra paprastas politinis pabėgėlis? Ar jo naujieji draugai iš tikrųjų kovoja prieš Kastro režimą? Kubos ir JAV slaptųjų agentūrų veikla, savo tikruosius įsitikinimus slepiantys dvigubi ir trigubi agentai, nuolatinė dezinformacija, pinklės, įtarinėjamai, persekiojimai, apgavystės ir šantažas – viskas susipina į didžiulį ir mirtinai pavojingą voratinklį.

Jį ir  bus bandoma išnarplioti trileryje „Kubos voratinklis“ kino teatre Atlantis Cinemas jau nuo šio penktadienio, kovo 6 dienos.