„Labai moteriškos istorijos“ atsako į amžinąjį klausimą: Ko nori moteris?

„Labai moteriškos istorijos“ atsako į amžinąjį klausimą: Ko nori moteris?

„Labai moteriškos istorijos“ atsako į amžinąjį klausimą: Ko nori moteris?

Kovo 13 dieną kinuose pasirodys kino antologija „Labai moteriškos istorijos“ (rus. „Очень женские истории“), kurią sudaro penki atskiri trumpametražiai filmai pasakojantys apie moterų santykius. Nuo kaltės ir atleidimo, net keršto, iki „Porsche“ ir sekso – moterų režisierių Natašos Merkulovos, Likos Jatkovskajos, Anos Saruchanovos, Oksanos Michejevos bei režisieriaus Antono Bilžo filmuose gvildenamos įvairios temos, savaip pateikiančios atsakymą į amžinąjį klausimą: „Ko nori moteris?“

Antologijos „Labai moteriškos istorijos“ idėja, kur kiekvienas iš penkių trumpametražių filmų atskleidžia dviejų moterų santykių istorija, kilo prodiuserei Julijai Miškinenei ir režisierei Natašai Merkulovai išleidus filmą „Intymios vietos“, kuris tuomet atrodė šiek tiek tabu Rusijos kine ir buvo sutiktas net kaip tam tikras politinis pareiškimas 2013 metų socialiniuose ir politiniuose įvykiuose.

Pirmasis rinkinio, režisierės Oksanos Michejevos filmas nukelia žiūrovą į ateities Rusiją, kur vyrai ir moterys, norintys susituokti, turi išsinuomoti antrąją pusę. Vis dėlto pagrindinė veikėja, kurios vaidmenį atlieka aktorė Ana Michalkova, nenori prarasti 20 metų mylėto savo vyro. Kartu jie nusprendžia rizikuoti – pameluoti apie savo mirtį, kad nebūtų pakeisti ar išnuomoti.

Kiek komišką ateities viziją kitame trumpametražiniame filme keičia paaštrinta pavergtų moterų tema, nagrinėjanti galimus patriarchalinius ir teisinius ateities mechanizmus.

Visame rinkinyje netrūksta dėmesio vizualiai moters kūno estetikai – turbūt žymiausia rusų aktorė Liubovė Tolkalina atsiduria tapybos kursuose, kuriuose žmonių nuogi kūnai parodomi ir iš erotinės, ir iš estetinės bei kasdieninės pusės.

„Atėjo laikas džiaugsmui, aistrai ir emocijoms.“ – geromis naujienomis apie artėjančią komedijos „Labai moteriškas istorijos“ premjerą dalinasi aktorė Liubovė Tolkalina.

„Ko iš tikrųjų nori moterys? Vienos – beprotiškos aistros ir meilės, kitos – sėkmingos karjeros, dar kitos – laimingos santuokos ir vaikų.“ – bando atsakyti aktorė.

„Bet turbūt yra merginų, kurios nori stebuklingo nuotolinio valdymo pultelio, kad vienu paspaudimu galėtų pakeisti savo mylimąjį į gerąją pusę.“ – mano L. Tolkalina.