Filmo „Kartą kaime“ raudonojo kilimo premjera: akį traukė aktorių automobilis

Filmo „Kartą kaime“ raudonojo kilimo premjera: akį traukė aktorių automobilis

Filmo „Kartą kaime“ raudonojo kilimo premjera: akį traukė aktorių automobilis

Birželio 21-ąją Lietuvos kino teatruose įvyko lietuviškos komedijos „Kartą kaime“ raudonojo kilimo premjera su kviestiniais svečiais ir aktoriais. Pagrindiniai filmo aktoriai Gelminė Glemžaitė ir Laurynas Jurgelis į ją atvyko specialiu automobiliu.

Temos: 5 Mantas Stonkus Kinas Renginiai Premjera Gelminė Glemžaitė Komentarai Filmo kūrybinė komanda išties įspūdinga – nuo socialinių tinklų žvaigždžių iki žinomų aktorių: Laurynas Jurgelis, Gelminė Glemžaitė, Ramūnas Cicėnas, Vaidotas Grincevičius, Giedrius Sasnauskas, Laurynas Zmejauskas, Mantas Stonkus, Mantas Bartuševičius, Žiedūnė Mardosaitė, Marius Repšys, Paulius Mikolaitis ir kt. Premjeros metu kūrėjai svečius nustebino tikru automobiliu, kuriuo į renginį atvyko pagrindiniai filmo aktoriai Gelminė Glemžaitė ir Laurynas Jurgelis.

„Kartą kaime” prodiuserė Brigita Beniušytė sako: „Filmo premjera vyksta tik vieną kartą, tad su komanda galvojome, ką čia tokio išskirtinio padarius, kad galėtume dar labiau pasilinksminti. Neilgai trukus supratome, jog pagrindinių aktorių pasimatymo automobilį filme naudojome per mažai, tad nusprendėme surengti dar vieną jų pasimatymą, tik šįkart – keliaujant į filmą apie juos. Automobilį mums paskolino veisiejietis, kuris su tuo pačiu automobiliu atvyko iki Vilniaus! Tai išskirtinis 1949 m. raudonas Chevrolet pikapas”.

Paklausus, kuo šis filmas išsiskyrė iš kitų projektų Brigita teigia, kad teko susidurti su nemažai kliūčių: „Šis filmas ypatingas tuo, jog nors pradedami ruoštis filmavimams turėjome užtektinai žinių, ką ir kaip turėtume padaryti, galiausiai vistiek labai skubėjome ir aš nebuvau užtikrinta, ar viskas tikrai bus gerai. Dėl pandemijos praradę pagrindinį finansavimą turėjome ieškoti būdų, kaip gelbėti filmą ir spręsti – ar apskritai jį darome. Mariaus ryžto dėka nusprendėme eiti pirmyn. Filmo išleidimui pandemija taip pat labai trukdė. O šiandien, kai filmas pagaliau išėjo, negalime tuo patikėti! Tai matyt, filmas man tuo ir ypatingas – kad per visas kliūtis ir sunkumus, jį galės išvysti visi Lietuvos gyventojai.”

Net filmo režisierius Marius Pocevičius-Munis yra puikiai žinomas „Youtube“ žiūrovams, jo kūrybą vertina šimtai tūkstančių internautų. „Kartą kaime“ yra jau trečiasis režisieriaus ilgametražis filmas, tačiau pirmasis rodomas kino teatruose. „Kartą kaime“ išsiskiria ne tik žinomų veidų gausa, bet ir kūrybos procesu. M.Pocevičius pasakoja, kad aktorių atranka buvo kiek kitokia nei įprastas kastingas: „Norėjome trijuose pagrindiniuose vaidmenyse matyti profesionalius aktorius, tad su tokiu tikslu ir pradėjome paieškas. Aktorių atranka vyko labai ilgai, ne taip kaip įprastai kine, nes tiesiog nežinojome, kokias finansines galimybes turėsime. Nusprendėme, kokių žmonių labiausiai norėtume ir į juos kreipėmės. Ramūnas Cicėnas ir Gelminė Glemžaitė perskaitę scenarijų sutiko gana greitai ir įtikinėti jų tikrai nereikėjo. Labai džiaugiamės, kad jie prisijungė, nes tai buvo pirmieji žmonės į kuriuos kreipėmės, ieškodami profesionalių aktorių.

Dėl pagrindinio veikėjo, Martyno, vaidmens buvo sunkiau, nes įvyko aktorių pasikeitimas ir likus kelioms savaitėms iki filmavimų dar nebuvome pasitvirtinę pagrindinio aktoriaus. Lauryną Jurgelį atradome netikėtai, po ilgų paieškų. Džiaugiuosi, kad situacija pasisuko taip, jog galiausiai pagrindinį vaidmenį atliko būtent jis. Laurynas taip pat gan lengvai sutiko papildyti mūsų komandą ir įkūnyti Martyno personažą. Vėliau, kalbinant influencerius ir youtuberius, derinomės prie jų užimtumo ir taip organiškai dėliojosi, kokius personažus jie galėtų atlikti. Visas aktorių sąstatas susidėjo likus vos 2 savaitėms iki filmavimų.“

Režisierius sako norėjęs sukurti filmą, kur profesionalūs aktoriai vaidintų kartu su neprofesionaliais, tačiau mokančiais labai gerai vaidinti youtuberiais ar nuomonės formuotojais. Filmas „Kartą kaime“ nufilmuotas vos per dvi savaites, o filmavimai vyko Veisiejuose ir kitose Lazdijų rajono vietovėse. Komedijos kūrėjai žada filmą pristatyti ir veisiejiečiams vienoje iš filmavimo lokacijų.

M.Pocevičius pats yra kilęs iš Veisiejų, todėl norėjo kurti gimtajame mieste: „Veisiejai yra labai graži, bet dar nedaugelio atrasta Lietuvos vieta, man puikiai pažįstamas kraštas, todėl ruošiantis filmavimams nebuvo sunku ieškoti lokacijų – rašiau scenarijų mintyse jau numatęs vietas, tinkamas filmui.“ Filmo režisierius prisipažino, kad prieš premjerą jautė nemažą jaudulį: „Gyvenime yra tekę susidurti su įvykiais, kurie iš pradžių kelia didelį jaudulį – spektaklių premjeros studentiškam teatre, renginių vedimas, kieno nors pristatymas ir kalbėjimas prieš didelę auditoriją. Čia kiek kitaip, nes pats nieko neatlikinėsiu, viskas padaryta, tiesiog filmas atiduodamas į žiūrovų rankas. Jaudulys tik tame, kad viskas techniškai ir sklandžiai praeitų. Be to, tai seniai sugalvotos svajonės išsipildymas, bei ilgos kelionės finišo tiesioji.” Marius teigia, kad besiruošiant premjerai buvo visko: „Prieš ją, ėjau žygį, kurį teko nutraukti dėl kompaniono traumos, bet turbūt niekas nevyksta be reikalo, nes kaip tik buvo proga pažiūrėti kelis kartus filmo technines peržiūras. Po jų atlikom dar kelis pataisymus, kurių turbūt žmonės nebūtų pastebėję, bet tie, kurie dirba su montažu, galėtų pamatyti. Taip, kad dar prieš premjera buvo įvairiausių techninių darbų, kuriuos reikėjo atlikti ir kurie neleido iki galo atsipalaiduoti bei džiaugtis artėjančia premjera. Labiausiai džiaugiuosi, kad minimaliomis sąnaudomis pavyko sukurti filmą, kuris yra tinkamas rodyti didžiuosiuose Lietuvos kino teatruose. Turėjom išlaikyti kokybę, o tai pareikalavo didelio kūrybiškumo.

 Džiaugiuosi įgyvendinęs užsibrėžtą tikslą.” Paklausus apie ateities planus, Marius neatmeta minties, kad kurs ir daugiau filmų: „Minčių kitiems filmams yra daug. Po truputį vis ką nors rašau, bet, kur tai nuves, ar bus greitu metu naujas filmas – neaišku. Pirmiausia matysim, kaip seksis „Kartą kaime“, jeigu surinksime kažkiek pajamų, jas panaudosime kitam filmui. Jei to padaryti nepavyks, tuomet ieškosime kitų būtų. Norisi, kad kitas filmas jau būtų su didesniu biudžetu ir nereikėtų jo daryti paskubomis. Daug veiksnių yra ir dėl geopolitinės ir ekonominės situacijos. Galiu pasakyti tik tiek, kad pats šiuo metu dirbu prie dviejų ilgametražių filmų scenarijų, bet ar jie bus kuriami ar tiesiog liks scenarijų pavidalu, paaiškės turbūt per artimiausius metus.”

Filmo aprašymas

Lietuvos provincijos klasika – gimstamumas mažėja, mirtingumas didėja, apmokamų darbų nėra, bet gamta labai graži! Veisiejuose gyvenantis Martynas turi tikslą susirasti žmoną, tačiau nei pažinčių programėlėse, nei kaimynystėje to padaryti nepavyksta. Po dvejus metus truksiančių nesėkmingų paieškų į pagalbą įsitraukia net miestelio seniūnas. Jis surengia influencerių konkursą, tikėdamasis į Veisiejus pritraukti turistų, o kartu ir surasti žmoną Martynui. Konkursas bei didžiulis piniginis prizas patraukia interneto įžymybių dėmesį, tarp kurių ir populiari gražuolė Aurėja. Martynas įsimyli merginą, tačiau besikuriančios poros planus sužlugdo netikėta žinia. Nauja lietuviška komedija „Kartą kaime” didžiuosius ekranus išvys jau birželio 24 d. Ją bus galima pamatyti visoje Lietuvoje, taip pat filmo premjera numatytą ir Roterdame, liepos 9 d.