Dėl respiratorių dėvėjimo

Dėl respiratorių dėvėjimo

Dėl respiratorių dėvėjimo

.... Sveikatos apsaugos ministerijos viceministrė A. Bilotienė–Motiejūnienė savo ruožtu paaiškino, kad nurodymas renginiuose dėvėti respiratorius yra reikalingas, nes tokios yra europinės rekomendacijos ir praktika. „Nuo šios dienos (sausio 17 d.) taip pat įsigalioja reikalavimas renginiuose dėvėti nuo 6 metų respiratorius, ne medicinines kaukes.

Tai ir mugės, sporto renginiai, komerciniai, nekomerciniai: teatrai, kino teatrai, koncertai. Tai visiškai negalioja asmeninėms šventėms. (...) Jie yra saugesni, kalbant apie omikron atmainą. Todėl sprendimas yra toks – tik renginiams“, – sakė viceministrė.

 Vyriausioji šalies epidemiologė Loreta Ašoklienė dar patikslino, jog renginiais laikomi šie susibūrimai. „Jis apima kino teatrų, profesionaliojo scenos meno įstaigų, kitus komercinius ir nekomercinius kultūros, pramogų, sporto renginius, šventes, muges, festivalius, ar kitus tam tikrą trunkančius organizuotus žmonių susibūrimus viešoje vietoje, iš anksto nustatytu laiku“, – apibrėžimą pristatė L. Ašoklienė. Jos teigimus, į šį apibrėžimą nepatenka religiniai renginiai. „Mišios čia nepatenka, joms yra taikomos rekomendacijos. Tai nepaima ir asmeninių švenčių – taip pat jos taikomos rekomendacijos“, – sakė L. Ašoklienė.

 L. Ašoklienės teigimu, renginių organizatoriams yra duota rekomendacija įvertinti galimybę respiratorių duoti žmogui, kuris į renginį atvyksta be jo arba suteikti galimybę tokį įsigyti. „Tai jau yra renginio organizatoriui suteikta rekomendacija“, – sakė ji.